Rozhovor s beauty blogerkou Aurabeauty

Pod menom Aurabeauty vystupuje Miška, ktorá je zaujímavou osobou. Okrem klasického make-upu sa venuje aj typológii farieb, či rôznym umeleckým činnostiam. S Miškou sme spravili rozhovor, v ktorom zachytávame jej názory a pohľady, na rôzne aktuálne témy. V budúcnosti nám prezradí viac aj o typológií farieb. Ak sa vám nechce čakať, nájdete ju na instagrame a facebooku pod menom Aura Beauty, kde môžte čerpať inšpiráciu, či spýtať sa rôzne otázky, ktoré vas zaujímajú.

Miška alebo AuraBeauty je skromný človek, ktorý sa snaží plniť si sny. Popri materskej dovolenke sa venuje líčeniu, ale čo prinesie budúcnosť, zatiaľ nechce prezrádzať. Známou je nie len tým, že sa venuje líčeniam, ale aj tým, že k umeleckému cíteniu má blízko. O tom, kým naozaj je, ako vníma novodobé pojmy a či o nich niečo vie, nám povedala viac v rýchlom rozhovore.

Blogerka aurabeauty
1.Povedz nám pár slov o tebe. Kto si, čomu sa venuješ, pripadne aké služby si ľudia vedia objednať a čo vedia nájsť v tvojich článkoch? 

Momentálne som na rodičovskej dovolenke, teda sa venujem najviac mojej dvojročnej dcérke. Ale popri tom sa venujem tvorbe obsahu pre jedno ženské fórum, kde robím ambasádorku dvoch známych kozmetických drogériových značiek (Essence a Catrice). Venujem sa aj líčeniu a svoje práce uverejňujem na instagrame a facebooku pod menom @AuraBeautyBlog alebo AuraBeauty. V blízkej dobe sa však chcem opäť vrátiť ku konzultáciam a farebnej typológii, momentálne je to v štádiu príprav.

2.Poznáš slow fashion? Zaujímaš sa o tuto tému alebo si o nej už niekedy počula? 

V minulosti som nakupovala veľké množstvo oblečenia, ktoré sa mi hromadilo. Uvedomila som si, že to nemá význam, koľko sa toho vyrába a aké je to nekvalitné. Neskôr som sa dočítala v rôznych článkoch aj o vplyve na našu planétu. Dnes sa o “pomalú” udržateľnú módu zaujímam, a myslím si, že je to dôležitá téma. Udržateľnosť je našou budúcnosťou, budúcnosťou našich detí a zdravého životného prostredia. Taktiež sa mi na tomto koncepte páči, že nie je prvoplánovo “materialistický”. Kúpou kvalitného kúsku domácej produkcie podporíme nielen náš trh a ekonomiku, ale naučí nás to vnímať materiálny svet menej “lačne” po najnovších trendoch. Podnieti nás rozmýšľať o tom, čo kupujeme a viac uvažovať, kombinovať – je to aj tvorivejšie ako vlastniť veľa uniformných trendov.

3.Keďže sa rada líčiš a aj na svojom blogu sa venuješ beauty blogovaniu, uprednostnuješ výrazne oblečenie a jednoduchý make up alebo opačne?

Čím som staršia, asi to je vekom, aj zmenou životných postojov všetko zjednodušujem. Kedysi som obľubovala veľa výrazných etno a art doplnkov a prvkov, ale už si skôr vyberám minimalistickejšie kúsky. To ale neznamená že nemám rada farby a chodím len v čiernej. Mám rada čisté línie, pekný sofistikovaný strih a príjemné materiály v obľúbených odtieňoch podľa môjho farebného typu. A v make-upe som tiež za jednoduchosť, rada nechám vyniknúť pleť, obočie a zameriam sa na jeden prvok – buď výraznejšie oči alebo pery.

4.Pojem lokálna móda alebo lokálna výroba je pre teba známy? Nakupuješ niečo od lokálnych značiek? (môže to byť aj iné odvetvie ako móda, napríklad v oblasti kozmetiky)

Áno, rada si od lokálnych tvorcov a predajcov kúpim, či už potraviny alebo niečo pre deti. A pre seba asi najviac doplnky, ale vlastním aj oblečenie 🙂 Na Slovensku začína byť dosť lokálnych výrobcov, či už v oblasti kozmetiky, alebo odevov. Rada ich pomaly skúšam a vyberám si, z každého to, čo mi sadne.

Blogerka aurabeauty
(Šperky – banshee.sperky, Fotograf – mxdstudio.sk)
5.Čo si myslíš o našej značke. Je to krok vpred na Slovensku? Je podľa teba výhodou, tvoriť z každého odevu jeden kus?

Na vašej značke sa mi páči minimalizmus a súčasne rôznorodosť (najmä v materiáloch a strihoch). Je svieža, jednoduchá a predsa hravá. Výhodou toho, že sa vyrobí jeden kus je originalita, preto ak niečo zaujme, netreba váhať :).

6. Čo ti chyba v našej tvorbe? Farby, odevy, vzory alebo akékoľvek veci ktoré si nenašla pri prezeraní našej stránky.

To je ťažká otázka – ale čo sa týka mňa, tak asi viac farieb. Vždy pozerám na tie “svoje farby” a podľa toho sa rozhodujem. Musí ma zaujať farba a strih. Možno by bolo fajn pridať nejaké univerzálne kúsky do kapsulového šatníka – nemusia byť nudné, a uniformné, len dobre kombinovateľné. Páčili by sa mi napr. nejaké košeľové šaty alebo zaujímavý blazer:) Ale myslím, že raz príde moment a niečo si vyberiem – o tom to aj je, že tvoríte v jednom kuse a originálne.

7. Čo rada nosíš? Rôzne kombinácie, ktoré nájdeme v tvojom šatníku alebo farby, po ktorých siahaš.

Som skôr nohavicový typ – mám rada džínsy, či nohavice v kombinácii s tričkami, košeľami a kardigánom či sakom. Teraz pri mojich deťoch je to pre mňa aj najpohodlnejšie. Ale chcem sa polepšiť a aplikovať do šatníka viac ženskosti – sukien, šiat. Veľmi sa mi páčia čisté línie a parížsky chic a z farieb obľubujem čierno-biele kombinácie, sýte farby ako kráľovskú modrú, červenú, vínovú, fialovú a smaragdovozelenú.

8. Čo by si poradila dnešným ženám ako make up blogerka AuraBeauty? V období preplnených sociálnych sieti “ideálmi krásy”?

Určite by mali ostať samé sebou a poznať svoju hodnotu, jedinečnosť a vedieť, čo nám pristane. Ak na tom staviame, nejaká marketingová masa sociálnych sietí nás len tak nevykoľají.

Miška odporúča skúsiť: Zero waste odličovanie ale aj rôzne prírodné produkty od lokálnych výrobcov kozmetiky. Viac sa dočítaš u nej na blogu, či instragrame.

Miška alebo AuraBeauty mala možnosť vyskúšať aj jeden z našich produktov. Čo o ňom napíše sledujte na jej instagrame.

Každodennú inšpiráciu nájdete na našom Instagrame alebo Facebooku. Budeme radi, ak nás podporíte.

Tagged ,